MDP

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
to część Ochotniczej Straży pożarnej, w której szeregi wstępują osoby od 12 do 18 lat.
Nasza MDP jest grupą mieszaną, co oznacza, że na zbiórki ochoczo przychodzą zarówno chłopcy jak i dziewczyny.
Jeśli będąc małym dzieckiem marzyłeś aby zostać strażakiem to MDP stoi przed tobą otworem. Na zajęciach omawiamy tematy pożarnictwa i ratownictwa medycznego. Ale nie są to tylko suche fakty. Na każdej zbiórce dzieje się coś innego! Dzięki zaawansowanemu sprzętowi i doświadczeniu opiekunów, członkowie drużyny mają możliwość poczuć się jak na prawdziwej akcji ratowniczo-gaśniczej. Na komendę dowódcy wszyscy przebierają się w ubrania specjalne po czym wsiadają do wozu gdzie omawiają  podział zadań przy umówionym zdarzeniu (np. paląca się altanka) i przystępują do działań.

Gromadząc całą zdobytą wiedzę, członkowie MDP przystępują do różnych konkursów o tematyce przeciwpożarowej.
W 2016 roku naszaMDP wygrała Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, będąc lepszą od dwunastu innych drużyn z naszego powiatu. W tym samym roku dwójka naszych członków zajęła dwa pierwsze miejsca w powiatowym konkursie wiedzy Młodzież zapobiega pożarom.
Członkowie drużyny nagrali również spot „Czad i Ogień – obudź czujność”, gdzie przedstawili zagrożenia płynące z braku posiadania czujki tlenku węgla.

Z największą przyjemnością udzielamy się na forum miejskim. Uczestniczymy w pokazach, jeździmy do szkół w celach naukowym, a także prowadzimy nabory nowych członków drużyny.

Chcesz zostać członkiem naszej MDP? Napisz do nas na: osp.sulejowek@gmail.com

Zbiórka MDP 23.01

Jest mały sukces! Po naszym ogłoszeniu na wczorajszą zbiórkę przyszło trzech nowych chłopaków! Brawo dla nich! Teraz liczymy na kolejne

Zapraszamy wszystkich do dołączenia do naszej MDP!

Serdecznie zapraszamy młodzież z Sulejówka do wstąpienia w szeregi naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej! Wszystkich chętnych – dziewczyny i chłopaków, którzy

Piknik rodzinny w OSP Okuniew

W niedzielę 4 czerwca na zaproszenie naszych sąsiadów z OSP Okuniew wzięliśmy udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym na terenie ich

Strażackie święto w Dębem Wielkim

W dniu 7 maja w Dębem Wielkim odbyło się potrójne święto – Gminy Dzień Strażaka, Jubileusz 90-lecia OSP Dębe Wielkie

Dwie zbiórki MDP

W środę i czwartek (26 i 27 kwietnia) odbyły się dwie kolejne zbiórki naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Zbiórka MDP 22.03.2017r.

W środę 22 marca odbyła się kolejna zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Sukces jednego z członków z naszej MDP!

Michał Nalewaj – Zastępca Dowódcy naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odniósł duży sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.