Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego

Ochotnicza Straż Pożarna w Sulejówku wzbogaciła się o nowy wóz bojowy.

W dniu 22.10.2015 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Sulejówku dokonała odbioru nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN/STOLARCZYK TGM 13.290 4×4.

Całkowita wartość samochodu ratowniczo-gaśniczego wynosi 649.998,00 zł, w tym wkład własny z budżetu Miasta Sulejówek w wysokości 400.000,00 zł, dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 149.998,00 zł oraz dotacja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w wysokości 100.000,00 zł.

Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Sulejówek podniesie sprawność ratowniczą OSP i zapewni szersze możliwości systemowej współpracy w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Jednostka OSP Sulejówek uważana jest za aktywną, dobrze wyszkoloną i niezawodną straż w całym powiecie mińskim. W ostatnich dwóch latach jednostka OSP podjęła łącznie 369 interwencji, biorąc udział w pożarach, wypadkach czy też miejscowych zagrożeniach. Zasięg jej oddziaływania obejmuje powiat miński, powiat otwocki oraz m.st. Warszawa. Zakupiony nowy samochód niewątpliwie przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa, zapobiegania zagrożeniom jak i ograniczeniem ich skutków.