Strażackie święto w Dębem Wielkim

W dniu 7 maja w Dębem Wielkim odbyło się potrójne święto – Gminy Dzień Strażaka, Jubileusz 90-lecia OSP Dębe Wielkie oraz poświęcenie nowego samochodu.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Dębem Wielkim o godzinie 10:30. We mszy wzięły udział poczty sztandarowe, w tym poczet sztandarowy naszej jednostki, strażacy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy. Po mszy nastąpił przemarsz na plac przed urząd gminy, gdzie miejsce miał uroczysty apel.

Apel rozpoczął się przeglądem podoodziałów i wciągnięciem flagi na maszt. Następnie powitano wszystkich gości, odczytano historię straży w Dębem Wielkim a także rozdano medale, odznaczenia i inne podziękowania.

Wreszcie nadszedł kulminacyjny moment uroczystości czyli przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego na powodziu Scanii.

Na zakończenie uroczystości podoodziały oraz pojazdy strażackie wzięły udział w defiladzie.

Po części oficjalnej miał miejsce pierwszy strażacki bieg im. Bolesława Chomicza, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób. Następnie dla wszystkich mieszkańców i sympatyków pożarnictwa były przygotowane atrakcje: dzieci mogły lać wodę z hydronetek, przy naszej karetce uczyć się pierwszej pomocy i obsługi AED a dorośli grać w strażacką jenge narzędziami hydraulicznymi. Przygotowana była również grochówka oraz grill i piwo, a od 18 wszyscy bawili się i tańczyli razem z zespołem muzycznym.

Druhom z Dębego gratulujemy wspaniałej uroczystości i życzymy kolejnych wielu lat obfitej działalności.