Zbiórka MDP 23.01

Jest mały sukces! Po naszym ogłoszeniu na wczorajszą zbiórkę przyszło trzech nowych chłopaków! Brawo dla nich! Teraz liczymy na kolejne nowe osoby – kolejna szansa na dołączenie do drużyny już jutro – w czwartek 25.01 o godzinie 17 kolejna zbiórka MDP. Serdecznie wszystkich zapraszamy. A na wczorajszej zbiórce podzieliliśmy się na dwie grupy – starszą, czyli te osoby, które są w drużynie już od dłuższego czasu i młodszą czyli osoby które przyszły pierwszy raz.

Grupa młodsza zapoznawała się z naszą jednostką i sprzętem.

Grupa starsza miała ciężkie zadanie. Na naszych garażach stworzyliśmy tor pełen przeszkód. Uczestnicy dobrani w pary i ubrani w hełmy oraz ubrania specjalistyczne  z założoną maską od aparatu OUO i zasłoniętym wizjerem musieli przejść tor usuwając wszystkie napotkane przeszkody, znaleźć na końcu linii tajemniczy przedmiot i wrócić z nim na miejsce startu. Było to zobrazowanie warunków jakie panują w trakcie pożaru czyli kompletny brak widoczności przy pełnym zadymieniu. Bardzo ważna była komunikacja między osobami w rocie, którą utrudniały założone maski. Dzięki temu ćwiczy się również zaufanie między sobą.

Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem 🙂