Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne to przede wszystkim oczekiwanie na Zmartwychwstałego Chrystusa, jak również rodzinne spotkania oraz kultywowanie tradycji.

Tradycją w naszej jednostce jest całonocne czuwanie w kościele przy Najświętszym Sakramencie  w nocy z sobotę na niedzielę. Członkowie MDP i OSP pełnią warty w oczekiwaniu na procesję rezurekcyjną, w której również razem z pocztem sztandarowym bierzemy udział. Po procesji i porannej mszy wracamy do naszej remizy na Wielkanocne śniadanie, przygotowane dla naszej strażackiej rodziny. W tym roku gościliśmy również burmistrza naszego miasta Pana Arkadiusza Śliwę, który razem z Prezesem Sylwestrem Szubą złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Po krótkim śniadaniu wróciliśmy do swoich domów, gdzie każdy ze swoimi rodzinami dalej świętował ten wspaniały dzień.