Dwa drzewa, kolizja i alarm fałszywy

W czwartek oraz piątek oprócz pożaru samochodu byliśmy dysponowani jeszcze czterokrotnie do akcji ratowniczych.

W czwartek około 15:30 dostaliśmy zgłoszenie o kolizji w Sulejówku na ul. Szekspira. Na miejsce udał się zastęp GBA Man. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem Renault najechał na zaparkowany przy ulicy samochód marki Toyota. Na szczęście w wyniku najechania nikt nie został ranny. Strażacy zabezpieczyli rozbite pojazdy i miejsce zdarzenia. Akcja trwała niecałą godzinę.

Następnie tuż przed godziną 18 wyjechaliśmy do przewróconego drzewa przy ul. Orlej. Na miejsce udał się zastęp GCBA Scania. Przewróciły się dwie brzozy – jedna na sąsiednią posesję, druga zaś oparła się o inne drzewo. Potrzebna była pomoc podnośnika z JRG Mińsk Mazowiecki. Akcja trwała ponad dwie godziny.

W piątek o 13:40 zostaliśmy zadysponowani do złamanego drzewa na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Puszkina. Na miejsce udał się zastęp GBA Man. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy złamaną w połowie brzozę, która oparła się o inne drzewo. W tym przypadku również potrzebowaliśmy pomocny podnośnika, który został zadysponowany z sąsiedniej jednostki OSP Wesoła. Po dojeździe podnośnika usunęliśmy zagrożenie.

Czwarte zdarzenie brzmiało tak samo jak poprzednie – złamane drzewo na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Puszkina. Po dojeździe zastępu GBA Man na miejsce niestety okazało się, że był to alarm fałszywy i nie było żadnego zagrożenia.