Dwa wyjazdy w weekend

W weekend 5-6 sierpnia byliśmy dwukrotnie dysponowani do akcji ratowniczych. Do obu zdarzeń wyjeżdżał zastęp GBA Man. 

W sobotę około godziny 23 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w Sulejówku na ul. Piłsudskiego, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Po dojeździe na miejsce wszyscy poszkodowani byli już poza rozbitymi pojazdami i opatrywani byli przez zespół ratownictwa medycznego, jednak nikt nie został zabrany do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu rozbitych pojazdów i miejsca zdarzenia. Na miejscu był również zastęp GBA Scania z JRG Mińsk Mazowiecki.

W niedzielę około godziny 13 dostaliśmy wezwanie do pomocy na ul. Poprzeczna w Sulejówku. Tam chłopak jadący rowerem wkręcił nogę w szprychy w kole roweru. Konieczne było rozcięcie koła aby bezpiecznie wyjąć nogę poszkodowanego. Na miejscu był również zastęp z JRG Mińsk Mazowiecki, policja oraz pogotowie ratunkowe.