Wypadek i kolizja

W ciągu dwóch dni byliśmy dwukrotnie dysponowani do zdarzeń drogowych na terenie naszego miasta.

W poniedziałek 22 maja rano dostaliśmy zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 2. Na miejsce udał się zastęp GCBA Scania. Po dojeździe strażacy zastali rozbitego busa oraz motocykl. Poszkodowanym motocyklistą zajmował się zespół ratownictwa medycznego, strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów. Zablokowany został jeden pas, ruch był prowadzony wahadłowo. Na miejscu oprócz zastępu z naszej jednostki były zastęp z JRG Mińsk Mazowiecki i JRG 12 Warszawa. Zastęp wrócił do strażnicy po około dwóch godzinach.

We wtorek 23 maja po godzinie 23 dostaliśmy zgłoszenie o kolizji w Sulejówku na skrzyżowaniu ulic Świętochowskiego i Szekspira. Na miejsce udał się zastęp GBA Man. Po dojeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozbite pojazdy. Jednym z pasażerów zajmował się zespół ratownictwa medycznego, jednak ostatecznie nie został zabrany do szpitala. Na miejscy był również zastępy z JRG Mińsk Mazowiecki oraz JRG 13 Warszawa.