Trzy wyjazdy w weekend

W weekend 10-11 marca nasza jednostka trzykrotnie wyjeżdżała do akcji. Raz do zdarzenia drogowego i dwukrotnie do sprawdzenia alarmu wywołanego czujką przeciwpożarową.

W nocy z piątku na sobotę chwilę po godzinie 2 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku w Sulejówku na ul. Trakt Brzeski. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy samochód, który z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał do rowu. Dwie osoby podróżujące pojazdem zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu były już zastępy z JRG Otwock i OSP Wiązowna, które dostały zgłoszenie przed nami oraz patrol policji. Akcja trwała niecałą godzinę.

W sobotę 10 marca około godziny 13:40 dostaliśmy wezwanie do uruchomionej czujki przeciwpożarowej w Domu Seniora w Sulejówku. Po dojeździe na miejsce i sprawdzeniu obiektu na szczęście okazało się, że był to alarm fałszywy. Po około 20 minutach wróciliśmy do koszar.

W niedzielę 11 marca około godziny 12:30 ponownie zostaliśmy zadysponowani do uruchomionej czujki przeciwpożarowej w Domu Seniora w Sulejówku. Tym razem również był to alarm fałszywy.