Ochotnicza Straż Pożarna w Sulejówku
05-071 Sulejówek

tel./fax.: 22-783-50-08
e-mail: osp.sulejowek@gmail.com

Groźny wypadek na przejeździe.

Opublikowany 2013/02/12

Dnia 11 lutego na przejeździe w Sulejówku Miłośnie doszło do poważnego wypadku. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Ruch na przejeździe był utrudniony przez prawie 4 godziny.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 17. Na miejsce wypadku zadysponowana została nasza jednostka (GCBA Scania). Po przybyciu strażaków obie ranne osoby z Audi były już zabrane do szpitala. Najprawdopodobniej kierowca samochodu marki Audi chciał ominąć zamykające się szlabany przejazdu kolejowego i zjeżdżając na sąsiedni pas zderzył się czołowo z nadjeżdżającym BMW.

Jeden z pojazdów znajdował się tuż pod szlabanem i wystawał w kierunku torów, dlatego pociągi przejeżdżały przez przejazd z ograniczeniem prędkości, a jeden pas ruchu dla samochodów został zablokowany, więc kierowcy, którzy jechali od Miłosnej w stronę ronda byli kierowani objazdem na drugi przejazd. Działania straży polegały na odłączeniu w samochodach akumulatorów, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym.

Zobacz nagranie z monitoringu PKP!