Pożar pustostanu

W czwartek 10 maja doszło do pożaru pustostanu w Sulejówku przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Kościuszki. Akcja gaśnicza trwała prawie 5 godzin.

Pierwsze otrzymane zgłoszenie chwilę po godzinie 17 dotyczyło pożaru trawy i krzaków. Dopiero po chwili dostaliśmy kolejny telefon z informacją, że pali się budynek. Znajdował się on na mocno zarośniętej działce, dlatego w pierwszej chwili zgłaszający mógł myśleć, że doszło do pożaru jedynie krzaków.

Na miejsce natychmiast udały się dwa nasze zastępy – GCBA Scania i GBA Man. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy drewniany budynek w całości objęty już płomieniami, a ogień coraz mocniej obejmował poddasze i wychodził przez dach. Podane zostały trzy prądy w natarciu na pożar. Na miejsce dojeżdżały w tym czasie kolejne zastępy straży pożarnej.

Po ugaszeniu ognia konieczne było dogaszanie i częściowa rozbiórka budynku, ponieważ pomiędzy warstwami desek znajdowało się wypełnienie z trocin i kolek, które cały czas się tliło.

Do koszar wróciliśmy około 21:30, ale musieliśmy jeszcze wykonać porządki sprzętu i na samochodach.

Siły i środki na miejscu: OSP Sulejówek x2, JRG Mińsk Mazowiecki, JRG 8 Warszawa, OSP Długa Kościelna, OSP Warszawa Wesoła, policja, straż miejska, pogotowie energetyczne.