Pożar magazynu z plastikami

W środę 25 kwietnia po godzinie 17 doszło do pożaru magazynu jednej z firm produkcyjnych w Sulejówku przy ul. Mickiewicza. Akcja trwała prawie 7 godzin i uczestniczyło w niej 10 zastępów straży pożarnej.

Na miejscu pierwszy był zastęp GCBA Scania z naszej jednostki. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali magazyn w całości objęty płomieniami, a gęste kłęby dymu były widoczne z kilkudziesięciu kilometrów. W pierwszej chwili zostały podane dwa prądy wody w obronie pobliskich budynków mieszkalnych, do których dochodziły już płomienie.

Po dojeździe kolejnych zastępów podane zostały kolejne prądy wody i piany gaśniczej w natarciu na pożar. Magazyn wypełniony był kartonami i plastikiem, który topiąc się pod wpływem wysokiej temperatury tworzył twarde „skorupy”, które utrudniały gaszenie. Na miejsce dojeżdżały kolejne zastępy, w tym samochód ze sprężarką do butli z OSP Dębe Wielkie. Po kilku godzinach udało się opanować ogień, jednak konieczne było dokładne przelanie i dogaszenie zarzewi ognia. Ostatecznie powierzchnia magazynu została pokryta grubą warstwą piany gaśniczej, w celu wyeliminowania ponownego rozpalenie się ognia.

Akcja trwała prawie 7 godzin i zakończyła się około północy. Siły i środki na miejscu: OSP Sulejówek x2, JRG Mińsk Mazowiecki x3, JRG 13 Warszawa, OSP Dębe Wielkie x2, OSP Okuniew, OSP Cisie, OSP Długa Kościelna, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska, Pogotowie Energetyczne.

Chcielibyśmy również podziękować miłym ludziom, którzy przyszli do nas z gorącą kawą i herbatą.

 

 

Zdjęcia i filmy z portalu facebook, oraz od P. Roberta