Dwa pożary, wypadek i powalone drzewo

Poniedziałek 14 maja był dla nas bardzo pracowity. Tego dnia czterokrotnie wyjeżdżaliśmy do akcji ratowniczo-gaśniczych, z czego łącznie ponad 8 godzin spędziliśmy przy pożarach poszycia leśnego.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do nas przed godziną 7 rano. Zostaliśmy zadysponowani do wypadku w Sulejówku na skrzyżowaniu ulic Świętochowskiego i Łukasińskiego. Na miejsce udał się zastęp GBA Man. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy wypadek dwóch samochodów osobowych. W jednym z nich była uwięziona osoba poszkodowana, do której musieliśmy wykonać dostęp przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany został zabrany przez zespół ZRM do szpitala. Na miejscu były również zastępy z JRG Mińsk Mazowiecki i OSP Okuniew.

Gdy byliśmy jeszcze przy wypadku zostaliśmy przedysponowani do pożaru lasu w Sulejówku-Miłośnie za cmentarzem. Udaliśmy się do koszar aby zmienić pojazd na GBA Star 266 i razem z zastępem z OSP Okuniew udaliśmy się do pożaru. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy rozległy pożar poszycia leśnego. Przystąpiliśmy do gaszenia, a na miejsce zostały wezwane kolejne zastępy. Łącznie spaliło się około 1ha poszycia, a akcja trwała ponad 7 godzin. Siły i środki na miejscu: OSP Sulejówek x2, OSP Okuniew, OSP Długa Kościelna, OSP Cisie, JRG Mińsk Mazowiecki, JRG 13 Warszawa Rembertów.

Około godziny 18:50 dostaliśmy kolejne zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach ul. Partyzantów. Na miejsce udał się zastęp GBA Star 266. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy pożar ok 200m2 poszycia leśnego, który ugasiliśmy przy pomocy dwóch prądów wody. Do koszar wróciliśmy chwilę po godzinie 20.

O godzinie 23:50 zostaliśmy wezwani do drzewa przewróconego na drogę w Sulejówku ul. Dworcowa. Na miejsce udał się zastęp GCBA Scania. Przy pomocy pilarki usunęliśmy drzewo, które całkowicie blokowało jezdnię. Akcja trwała około pół godziny.